Výstava moldavských amatérskych fotografov 27.9.2022

Výstava moldavských amatérskych fotografov 27.9.2022

MOLDAVA A OKOLIE V HĽADÁČIKU: výstava najkrajších diel amatérskych fotografov.

Úchvatné zábery prezentujúce naše kultúrne a prírodné dedičstvo zachytili fotografi, ktorí sa prihlásili do súťaže vyhlásenej Mestským kultúrnym strediskom. Na interaktívnej vernisáži prechádzali autori a odborná porota pomedzi vystavené fotografie, ktoré konštruktívne hodnotili a všetci zúčastnení tak získali prehľad o tom, aké atribúty spĺňajú víťazné 📸fotografie.

🔹Františka Fehérová, Peter Takáč a Peter Čontoš si prezreli všetky zaslané diela a medzi umelecky najhodnotnejšie zaradili fotografie: Gabriela Jakaba, ktorý nádherne zachytili Kaplnku sv. Rócha s okolitou prírodou, Štefana Danka znázorňujúcu ,,Spiacu Moldavu- sídlisko v hmle, Štefana Kuzmu so sériou kostolov okolia Moldavy a Enrika Horvátha, ktorý vytrvalo čakal na správny moment, aby zvečnil vynorenie žaby.

🔹Vďaka dotácii Košického samosprávneho kraja sa podarilo získať finančné prostriedky nielen na realizáciu výstavy, ale aj na zostavenie brožúry z týchto nádherných diel, ktoré budú lákadlom pre turistov a návštevníkov nášho mesta a okolia.
🔹Poďakovanie patrí aj miestnej firme Alfasat s.r.o., mestu Moldava nad Bodvou a Košickému samosprávnemu kraju za fantastické vecné ceny a prezenty a Centru kultúry Košického kraja, Gymnáziu Štefana Moysesa Moldava nad Bodvou a Základnej umeleckej škole Moldava nad Bodvou za zapožičanie stojanov.

Srdečne blahoželáme všetkým zapojeným amatérskym fotografom a sme radi, ak sme ich motivovali v ich záľube. Budeme radi, ak takéto diela budú našu novú Galériu zdobiť čoraz častejšie.