Výstava moldavských amatérskych fotografov 27.9.2022

Výstava moldavských amatérskych fotografov 27.9.2022

MOLDAVA A OKOLIE V HĽADÁČIKU: výstava najkrajších diel amatérskych fotografov.

Úchvatné zábery prezentujúce naše kultúrne a prírodné dedičstvo zachytili fotografi, ktorí sa prihlásili do súťaže vyhlásenej Mestským kultúrnym strediskom. Na interaktívnej vernisáži prechádzali autori a odborná porota pomedzi vystavené fotografie, ktoré konštruktívne hodnotili a všetci zúčastnení tak získali prehľad o tom, aké atribúty spĺňajú víťazné ?fotografie.

?Františka Fehérová, Peter Takáč a Peter Čontoš si prezreli všetky zaslané diela a medzi umelecky najhodnotnejšie zaradili fotografie: Gabriela Jakaba, ktorý nádherne zachytili Kaplnku sv. Rócha s okolitou prírodou, Štefana Danka znázorňujúcu ,,Spiacu Moldavu- sídlisko v hmle, Štefana Kuzmu so sériou kostolov okolia Moldavy a Enrika Horvátha, ktorý vytrvalo čakal na správny moment, aby zvečnil vynorenie žaby.

?Vďaka dotácii Košického samosprávneho kraja sa podarilo získať finančné prostriedky nielen na realizáciu výstavy, ale aj na zostavenie brožúry z týchto nádherných diel, ktoré budú lákadlom pre turistov a návštevníkov nášho mesta a okolia.
?Poďakovanie patrí aj miestnej firme Alfasat s.r.o., mestu Moldava nad Bodvou a Košickému samosprávnemu kraju za fantastické vecné ceny a prezenty a Centru kultúry Košického kraja, Gymnáziu Štefana Moysesa Moldava nad Bodvou a Základnej umeleckej škole Moldava nad Bodvou za zapožičanie stojanov.

Srdečne blahoželáme všetkým zapojeným amatérskym fotografom a sme radi, ak sme ich motivovali v ich záľube. Budeme radi, ak takéto diela budú našu novú Galériu zdobiť čoraz častejšie.