Fazuľový festival 14.5.2022

Fazuľový festival 14.5.2022

Fazuľový festival, podujatie s dlhoročnou tradíciou sa v sobotu (14.5.2022) tešilo z vysokej návštevnosti ?‍?‍?‍?, vzrastajúcemu záujmu súťažných družstiev vo varení aj širokej ponuke kvalitných jedál ?. Tohto roku sa do súťaže, ktorú organizačne zastrešuje Mestské kultúrne stredisko prihlásilo 21 súťažných tímov, medzi ktorými nechýbali skalní Cupáši z Mokraniec, Beťári- Betyár Kolbász, Cseresznyeklub, partnerské mestá z Karcag/HU/ a Encs/HU, Rada rodičovského združenia pri MŠ Veselá Zebra, MŠ Százszorszép – Óvoda, Poľovníček – Ifjú vadász, ako aj nováčikovia Aliancia – Szövetség, Athletic Legion Club Moldava nad Bodvou, SOŠ Agrotechnická- Agrotechnikai Szakközépiskola, Hlas SD, Save Nature by Čivas, Hasiči Moldava, Spojená cirkevná škola Bl. Sáry Salkaházi – Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Baff sa o. z., Radar Team, FACHMANI zos Poproča a OZ Castrum Thorna.

Sútažné tímy varili už od 11.00 hodiny a ich kulinárske výtvory ? hodnotila porota v zložení: Klára Vranaiová- prednostka mestského úradu, Jozef Hegedűs a András Matusz z Miskovca /MR/ Aj keď ocenením bola pre mnohých už samotná účasť a možnosť pobudnúť medzi priateľmi či nájsť si nových, predsa len podľa platných pravidiel boli nakoniec vyhlásení víťazi:
3. ?miesto získalo: SOŠ Agrotechnická – Agrotechnikai Szakközépiskola
2. ?miesto obsadilo: FACHMANI zos Poproča
Prvenstvo ?si odnieslo družstvo: Mesto Moldava – Mestský úrad
Okrem toho porota udelila aj ďalšie ocenenia: Mimoriadnu cenu ?získala za chutnú „prílohu“ – domáci chlebík s tekvicovými semiačkami Rada rodičov združenia pri MŠ Veselá Zebra.
Cenu za najkrajšiu výzdobu stánku získalo OZ Poľovníček – Ifjú vadász.
Počas podujatia bola vyhodnotená aj kampaň Vyčistíme si Moldavu ?do ktorej sa zapojilo tiež rekordných 29 družstiev. Ďakovný list a symbolické ocenenie vo forme poukážky na občerstvenie či nákupu pomôcok na športovanie im na pódiu amfiteátra odovzdal primátor mesta Slavomír Borovský. O dobrú náladu ??? sa počas podujatia postarali skupiny TRIAL, ZEKERES a BASAWELL z Prešova, deťom deň spestrili skákacie hrady, trdelníky a cukrová vata.
No najväčšou radosťou nielen pre organizátorov, ale aj účinkujúcich bola spontánna zábava ?? a dobrá nálada, ktorá pretrvala počas celého sobotňajšieho dňa až do podvečera.

Foto: Peter Takáč
Video: TV Moldava/ Szepsi TV