Fazuľový festival 14.5.2022

Fazuľový festival 14.5.2022

Fazuľový festival, podujatie s dlhoročnou tradíciou sa v sobotu (14.5.2022) tešilo z vysokej návštevnosti 👨‍👩‍👧‍👦, vzrastajúcemu záujmu súťažných družstiev vo varení aj širokej ponuke kvalitných jedál 🥘. Tohto roku sa do súťaže, ktorú organizačne zastrešuje Mestské kultúrne stredisko prihlásilo 21 súťažných tímov, medzi ktorými nechýbali skalní Cupáši z Mokraniec, Beťári- Betyár Kolbász, Cseresznyeklub, partnerské mestá z Karcag/HU/ a Encs/HU, Rada rodičovského združenia pri MŠ Veselá Zebra, MŠ Százszorszép – Óvoda, Poľovníček – Ifjú vadász, ako aj nováčikovia Aliancia – Szövetség, Athletic Legion Club Moldava nad Bodvou, SOŠ Agrotechnická- Agrotechnikai Szakközépiskola, Hlas SD, Save Nature by Čivas, Hasiči Moldava, Spojená cirkevná škola Bl. Sáry Salkaházi – Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Baff sa o. z., Radar Team, FACHMANI zos Poproča a OZ Castrum Thorna.

Sútažné tímy varili už od 11.00 hodiny a ich kulinárske výtvory 🥘 hodnotila porota v zložení: Klára Vranaiová- prednostka mestského úradu, Jozef Hegedűs a András Matusz z Miskovca /MR/ Aj keď ocenením bola pre mnohých už samotná účasť a možnosť pobudnúť medzi priateľmi či nájsť si nových, predsa len podľa platných pravidiel boli nakoniec vyhlásení víťazi:
3. 🥉miesto získalo: SOŠ Agrotechnická – Agrotechnikai Szakközépiskola
2. 🥈miesto obsadilo: FACHMANI zos Poproča
Prvenstvo 🥇si odnieslo družstvo: Mesto Moldava – Mestský úrad
Okrem toho porota udelila aj ďalšie ocenenia: Mimoriadnu cenu 🏆získala za chutnú „prílohu“ – domáci chlebík s tekvicovými semiačkami Rada rodičov združenia pri MŠ Veselá Zebra.
Cenu za najkrajšiu výzdobu stánku získalo OZ Poľovníček – Ifjú vadász.
Počas podujatia bola vyhodnotená aj kampaň Vyčistíme si Moldavu 🌱do ktorej sa zapojilo tiež rekordných 29 družstiev. Ďakovný list a symbolické ocenenie vo forme poukážky na občerstvenie či nákupu pomôcok na športovanie im na pódiu amfiteátra odovzdal primátor mesta Slavomír Borovský. O dobrú náladu 🎷🎺🎻 sa počas podujatia postarali skupiny TRIAL, ZEKERES a BASAWELL z Prešova, deťom deň spestrili skákacie hrady, trdelníky a cukrová vata.
No najväčšou radosťou nielen pre organizátorov, ale aj účinkujúcich bola spontánna zábava 🕺💃 a dobrá nálada, ktorá pretrvala počas celého sobotňajšieho dňa až do podvečera.

Foto: Peter Takáč
Video: TV Moldava/ Szepsi TV