SRDCE V DLANIACH – WORKSHOPY 2023

SRDCE V DLANIACH – WORKSHOPY 2023

SRDCE V DLANIACH: Spájanie Komunity v Moldave nad Bodvou

Projekt Mestského kultúrneho strediska v Moldave nad Bodvou “SRDCE V DLANIACH” si dal za cieľ zapojiť príjemkyne sociálnej služby, ktoré sa nachádzajú v náročnej životnej situácii a dlhodobo bývajú v zariadení núdzového bývania prevádzkovanom organizáciou “Zem detí n.o.”, do sociálneho života miestnej komunity. S podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky sa podarilo zrealizovať v remeselnej dielni MsKS 3 kurzy, na ktorých účastníčky získali základné zručnosti.

1. Hrnčiarsky workshop 19.9.- 26.9.2023, 3.10.2023: Tento kurz sa zameral na tradičné remeselné práce s hlinou. Účastníčky sa naučili základy výroby keramiky, vrátane práce s hlinou a výroby keramických predmetov. Kurz zahŕňal aj techniky glazovania a vypaľovania.

2. Workshop- Domáca výroba kozmetiky 28.9.2023: Účastníčky sa naučili vytvárať domácu drogériu a mydlá z prírodných surovín, čo nielen že prispieva k ochrane životného prostredia, ale aj podporuje ich osobnú starostlivosť o pokožku.

3. Hand made workshop- nové veci zo starých riflí 17.10.2023: Tento kurz umožnil účastníčkam vytvárať nové veci z opotrebovaných riflových nohavíc, ako sú tašky, patchwork deky a ďalšie kreatívne výrobky. Hlavným cieľom projektu bolo umožniť cieľovej skupine získať základné techniky výroby a zručnosti v týchto kurzoch.

Workshopy a kurzy boli realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Projekt “SRDCE V DLANIACH” nielenže poskytol praktické zručnosti a tvorivý priestor, ale aj posilnil komunitnú integráciu ľudí v náročných životných situáciách. Bol to krásny príklad toho, ako umenie a remeslá môžu byť nástrojom pozitívnych zmien a posilňovania vzájomných vzťahov.